Zemřela naše studentka Denisa Bílá

 

Denisa Bílá

✝15.9.2017

 

V pátek 15. září 2017 podlehla následkům tragické dopravní nehody Denisa Bílá, hobojistka Janáčkovy filharmonie Ostrava.

Na hoboj začala Denisa Bílá (Gřonková) hrát ve svých 11 letech.

V roce 2006 úspěšně vykonala přijímací zkoušky na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, kterou v r. 2012 absolvovala ve třídě Jiřího Židka.

V současné době ještě své umění zdokonalovala v magisterského programu HAMU v Praze v oboru hry na hoboj pod vedením Jany Brožkové.

Během studia byla také na stáži na CNSMD v Lyonu (prof. Jean- Louis Capazzeli a Jerome Guichard) a na Royal College of Music v Londýně (prof. Fabien Thouand a Olivier Stankiewicz).

Velkým úspěchem byla 1. cena v Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praga v r. 2008. Následovala  2. cena na soutěži konzervatoří v roce 2009 v její kategorii a umístění na soutěžích v polské Wroclawi a Jastrzembie Zdroj.

Představila se jako sólistka se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Janáčkovou filharmonií Ostrava či Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín v rámci mezinárodního hudebního festivalu „Talentinum 2010“. V roce 2009 byla členkou mezinárodních orchestrů „World Youth Orchestra“ a „European Union Youth Wind Orchestra“. Později  byla členem orchestrální akademie Prague Philharmonia v r. 2012/13, orch. akademie České filharmonie v r. 2014/15, Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně, aj.

Od roku 2015 byla členkou Janáčkovy filharmonie Ostrava.

 

 

 

Fotka uživatele HAMU //  Hudební a taneční fakulta AMU.

 

Akce dokumentů