TANEC HAMU 2017

— Kategorie: ,

absolventské představení studentky katedry tance HAMU Moniky Částkové

Událost
  • aktualita
  • tanec
Čas 21.05.2017
od 20:00 do 21:30
Místo divadlo PONEC
Přidat událost do kalendáře vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

 

BALANS

START POINT

 

naviguje, je výstrahou, šifruje, je světlem, varováním, je mysteriózní, izolovaný, bezpečím a je ve vlnách

Supervize: Martina Hajdyla Lacová

Interpretace: Monika Částková

Hudba: Ivo Sedláček

 

 

BALANS

 

F1+F2+F3+… FS=0

Součet všech sil působících na těleso včetně setrvačné síly je roven nule.

Snaha vybalancovat vše, co nám přichází do cesty není vždy jednoduchý úkol a někdy potřebujeme posily, abychom zůstali na nule.

Choreografie: Monika Částková

Interpretace: Barbora Rokoszová, Dominika Wiak, Adam Chaloupka

Hudba: Jan Šikl

Kostým, scénografie: Dominika Lippertová

 

Během večera se můžete těšit na uvedení tanečního filmu BALANS v režii Moniky Částkové a Tomáše Lipského.

 

 

Monika Částková

monika částková

 

Absolventka konzervatoře Duncan Centre v Praze, José Limón Institute v New York City a bakalářského programu Choreografie na pražské Akademii múzických umění.  Choreografickou dráhu začala již během studií na konzervatoři, v roce 2011 získala se svou autorskou inscenací Arvore ocenění Nejlepší duet sezóny na mezinárodní choreografické soutěži Soloduo v Budapešti. V roce 2012 přijala pozvání na taneční festival do japonské Toyamy, při této příležitosti uvedla nové dílo Closer Distance. Spolupracovala také s Černým divadlem Jiřího Srnce, a tak měla možnost dlouhodobě vystupovat v zemích Jižní Ameriky a v Číně. Momentálně je posluchačkou navazujícího magisterského programu Choreografie na Akademii Múzických umění. V rámci studií vytvořila například bakalářské dílo Vodník nebo se zúčastnila studijní stáže na Institut del Teatre v Barceloně. Jako asistent choreografie a interpretka momentálně účinkuje v nejnovější choreografii Viliama Dočolomanského a jeho souboru Farma v jeskyni s názvem Odtržení a je asistentkou choreografie inscenace Navždy spolu.

 

Monika Částková graduate of Duncan Centre Conservatory in Prague, José Limon Institute in New York City and undergraduate program of choreography on Academy of Performing Arts in Prague. She started her choreography career during studies on conservatory. In 2011 got price for her piece Arvore as best duet in Szoloduo festival in Hungary. In 2012 she was invited to Japan to present Arvore and create new piece Closer Distance. Monika collaborated with Black light theatre and travelled to Countries of South America and China. She is studying Master´s program at Academy of Performing Arts in Prague. During studies at Academy she created piece Waterman and graduated fellowship on Institut del Teatre in Bacelona. She is dancing in new piece Disconnected of company Farm in the cave directed by Viliam Dočolomanský and choreographically assisting on project Forever together.

Akce dokumentů