MIGRACE EMAILŮ TERMÍN PŘECHODU NA MICROSOFT OUTLOOK: 22. 8. - 23. 8. 2020

Vážení kolegové, pedagogové a studenti,

rádi bychom Vás informovali o konkrétním datu přechodu na Microsoft Outlook, který je stanoven na víkend 22. 8. - 23. 8. 2020. Od pátečního večera 21. 8. 2020 přestanou již chodit emaily do GroupWise (pro studenty Roundcube) a  začnou  chodit  do připravovaného Outlooku. O víkendu pak bude probíhat samotný přechod  na Microsoft  Outlook a může se stát, že v tomto čase některé mailové služby budou mimo provoz. Od pondělí 24. 8 .2020 tedy začneme místo GroupWisu/Roundcubu používat Microsoft Outlook.

JAKÉ ZMĚNY PROBĚHNOU OD PONDĚLÍ 24.8.2020?

  • Všechny Vaše emaily budou přeneseny z GroupWisu (pro studenty Roundcube) do nového emailového prostředí, do kterého můžete přistupovat pomocí emailového klienta Microsoft Outlook nebo přes webové rozhraní na stránkách mail.amu.cz.
  • Nově přijatá pošta bude přicházet do Outlooku a přestane chodit do GroupWisu (pro studenty Roundcube).
  • Do GroupWisu (pro studenty Roundcube) se budete moct ještě nějakou dobu přihlásit, abyste si mohli zkontrolovat, zda jsou v Outlooku všechny Vaše emaily a nic Vám nechybí.
  • Pokud jste, jako zaměstnanci, měli v GroupWisu nastavené přesměrování pošty na Váš soukromý email, tak toto nastavení do Outlooku nebude přeneseno a budete si jej muset nastavit znovu. Studentům bude toto nastavení přesměrování pošty v Outlooku zachováno. Prosíme studenty, aby si nastavení zkontrolovali.
  • Do Outlooku se budete přihlašovat pomocí přihlašovacích údajů do sítě AMU, tedy stejných jako používáte pro přihlášení do pracovního počítače, KOSu, či intranetu. Prosíme, zkontrolujte si, zda je znáte správně, abyste neměli problém se přihlásit do Outlooku. Vyzkoušet si to můžete právě pokusem o přihlášení do intranetu. Otevřete si stránku AMU, vpravo nahoře najeďte na "Přihlášení", zvolte "Intranet" a zadejte Vaše přihlašovací údaje do sítě AMU. Pokud jste tyto přihlašovací údaje zapomněli nebo je nemáte, prosíme, obraťte se na své lokální správce.

NÁVODY A PODPORA

  • Další užitečné návody a tipy jak pracovat s Microsoft Outlookem, najdete na stránkách migrace.amu.cz  nebo na stránkách navody.amu.cz.
  • Můžete zde najít jak jednoduché obrázkové návody, tak užitečné odkazy a krátká videa.
  • V pondělí 24.8.2020 se uskuteční workshop, kde si můžete Microsoft Outlook sami vyzkoušet a kde Vám zodpovíme případné další Vaše dotazy týkající se Microsoft Outlooku osobně. Workshop bude probíhat na rektorátu AMU (Malostranské náměstí 12) ve druhém patře v učebně číslo 2024 od 9:00 do 16:00. Po tuto dobu můžete volně přicházet a budeme se osobně věnovat Vašim dotazům.
  • Pro  další  Vaše  dotazy  či  vzniklé  problémy  jsme  pro  Vás  připravili  on-line podporu na stránce helpdesk.amu.cz. Prosíme, neváhejte jí použít.


Těšíme se na Vaši spolupráci a moc děkujeme!

Tomáš HOLÝ
Počítačové centrum
pc@amu.cz, +420 234 244 508

17. srpna 2020