PRAVIDLA PRO VSTUP OBČANŮ ZE ZEMÍ EU+ A ZE ZEMÍ MIMO EU - AKTUALIZACE OD 27.7.2020

Dovolujeme si vás informovat o aktualizaci ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví, které stanovuje podmínky pro vstup osob na území České republiky s účinností od 27. července 2020.

1. Aktuality a důležitá upozornění

  • Dne 27. července 2020 došlo k další aktualizaci seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy COVID-19.
    Do tohoto seznamu bylo zařazeno Švédsko. Občané přijíždějící z této země do ČR tak již nemusí dokládat negativní test na COVID-19. To však neplatí pro zahraniční pracovníky, a to nejen ze Švédska, ale nově i z Lucemburska. Ti musí po příjezdu test podstoupit. To samé platí již pro pracovníky z Bulharska, Rumunska a Portugalska.

  • Další aktuality a důležitá upozornění (COVID19)

  

2. Vstup na území České republiky

Podmínky pro vstup na území ČR a karanténní opatření jsou upravena ochranným opatřením ministerstva zdravotnictví ze dne 17. července 2020. Seznam zemí s nízkým rizikem nákazy naleznete zde. Informace k podmínkám vstupu do jednotlivých států mají k dispozici zastupitelské úřady v daných zemích a Ministerstvo zahraničních věcí. Karanténní opatření a informace k provádění RT-PCR testu na přítomnost SARS CoV-2 jsou v gesci Ministerstva zdravotnictví.
 
Dochází k postupnému obnovování činnosti zastupitelských úřadů ČR v zahraničí. Na základě vývoje epidemiologické situace budou postupně uvolňovány možnosti vstupu cizinců ze třetích zemí na území České republiky. Podrobnější informace týkající se pobytu cizinců ze třetích zemí naleznete na stránce Informace k řešení pobytových záležitostí cizinců na území ČR po skončení nouzového stavu.

 

Text příslušného Ochranného opatření a seznam zemí s nízkým rizikem nákazy naleznete i v příložených souborech.

30. července 2020