Koncert proti totalitě 2017

17. listopadu 2017
19:30

Vstup na koncert je ZDARMA, s ohledem na kapacitu je nutná registrace na: protitotalite@gmail.com

FACEBOOK událost

 

PROGRAM KONCERTU:


Oldřich František Korte: Sonáta pro klavír

Pavel Zemen - klavír

Hans Krása: Tanec pro smyčcové trio

Matouš Pěruška – housle, Kristina Vocetková – violoncello, Karel Untermüller - viola

 

Krysztof Penderecki: Kvartet pro klarinet a smyčcové trio

Irvin Venyš – klarinet, Matouš Pěruška – housle, Karel Untermüller – viola, Kristina Vocetková - violoncello

 

Jan Novák: Baletti a 9

Yanina Aliakhnovich - flétna, Kamila Moťková – hoboj, Kiryl Tseliapniou – klarinet, Martina Bálková  - fagot, Kanako Mori - lesní roh, František Souček – housle, Adam Pechočiak - viola, Václav Petr – violoncello, Pavel Pospíšil - kontrabas

Ondřej Vrabec - dirigent

 


Součástí koncertu je výstava VZDOROVALI ZLU, věnovaná životnímu příběhu a památce pátera Josefa Tourafa, umučeného komunistickým režimem. 
Respirium HAMU, 17. 11. - 17. 12., otevřeno denně 10-18h, v případě konání koncertů až do 21h. Vstup zdarma.


O PROJEKTU:
Koncert proti totalitě, který se letos koná již počtvrté, není jen oslavou 28. výročí „Sametové revoluce“, ale také připomínkou svátku Mezinárodní den studentstva, který vznikl po tragických událostech 17. listopadu 1939. Aby se ne tak dávná historie neopakovala, je třeba neztrácet paměť a uvědomit si, že svoboda, demokracie a obrana lidských práv jsou hodnoty, kterých je zapotřebí si vážit, a v případě nutnosti za ně bojovat. Koncert proti totalitě je také vyjádřením úcty těm, kteří svůj boj nevzdali.

Letošní hudební dramaturgie koncertu představí díla skladatelů, kteří prožili své životy v totalitních režimech nebo byli vystaveni různým formám bezpráví v průběhu 20. století. Na letošním koncertě zazní skladby Hanse Krásy, Krysztofa Pendereckiho, Jana Nováka a Oldřicha Františka Korteho. 

Koncert je unikátní mimo jiné tím, že se na jednom podiu společně setkají opravdu ti nejlepší z nejlepších: nejnadějnější současní studenti a jejich profesoři si na půdě své alma mater zahrají s úspěšnými absolventy, kteří si své místo na hudební scéně už stihli vydobýt, a jsou členy předních domácích i zahraničních ansámblů, držiteli významných ocenění apod.

Sál Martinů

Malostranské náměstí 13
118 00 Praha 1