Specializované moduly OSH

Zimní semestr 2018/ 19

INFO

Moduly jsou vypisovány průběžně. Sledujte aktuality na školních stránkách OSH, anebo na našem Facebooku .


Premiéry soudobých skladeb - M. Ernst (D)
Ondřej Vrabec - workshop II

zápis od 8.10. - 1 kredit

Setkání s klavíristou, cembalistou a komorním hráčem MORITZEM ERNSTEM  proběhnou 29.10. ve dvou blocích, vždy v Orchestrálním sále:

 

10.30 - 12.00 
Workshop vhodný pro zájemce o komorní hru, ale i skladatele. Hlavní témata: jak studovat soudobou skladbu, příprava premiéry, spolupráce interpreta se skladatelem. Studenti mohou přinést vlastní studované skladby.


13.00 - 14.30
Masterclass především pro klavíristy a cembalisty zaměřený na soudobé skladby. Podle zájmu studentů půjde o konzultace nad studovanými skladbami, nebo o interaktivní seminář.

Pasívní účast zájemců mimo HAMU možná.

 

Moritz Ernst, žák Petera Feuchtwangera, studoval později na Schola Cantorum v Basileji, kde se začal věnovat i hře na cembalo. Absolvoval masterclassy s Paulem Badura-Skodou, ale i s Frederickem Rzewskim nebo komorní hru se členy Auryn Quartet. Jeho repertoár zahrnuje jak barokní, tak soudobou hudbu, která je mu zvláště blízká. Premiéroval mnoho skladeb - některé byly psány přímo pro něj a vznikaly ve spolupráci se skladateli, ale velmi rád uvádí i skladby zapomenutých nebo méně hraných autorů - například kompletní klavírní dílo Viktora Ulmanna, nebo 3CD s kompletním klavírním dílem Arthura Lourié.


http://www.moritz-ernst.com
 

zápis od 8.10. - 1 kredit

23.11.

na žádost studentů pokračování velmi úspěšného workshopu z minulého roku

 

čas a místo bude ještě upřesněno

 

Workshop virtuózního sólisty a dirigenta Ondřeje Vrabce zaměřený na soudobé skladby s lesním rohem - tedy nejen sólové, ale i komorní.  

Pasívní účast zájemců mimo HAMU možná.