Probijte se mezi bubenickou elitu!

Doba, kdy v orchestrech na bicí nástroje hráli hráči na dechové nástroje poté, co jim vypadaly zuby, je nenávratně pryč. Jednak dentisté dokáží zachránit mnohem více než dříve, především ale prošly bicí nástroje v minulém století prudkým vývojem a staly se rovnoprávným partnerem ostatním hudebním nástrojům jak v hudbě symfonické a komorní, tak i sólové. Hudba 20. století přinesla oboru bicí nástroje kvalitativně zcela nové zvukové možnosti, vyjadřovací prostředky i techniky hry. S tím stouply samozřejmě i nároky na interprety.


Spektrum bicích nástrojů je velmi široké. Od tradičních orchestrálních nástrojů, přes melodické nástroje - především marimbu a vibrafon až po skupiny nejrůznějších nástrojů - tzv. multipercussion. Katedra proto umožňuje individuální zaměření jednotlivých studentů. Cílem výuky je vychovat jak sólisty a komorní hráče, tak sólisty v symfonických orchestrech.

"Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše." - Platón

INFO

Kompletní informace o příjímacím řízení do bakalářských, navazujících magisterských a doktorských programů naleznete v sekci Přijímací řízení.

Kontakt

Naděžda VÁCLAVÍKOVÁ

referentka katedry Telefon: 234 244 139 Detail osoby
Foto

doc. Daniel MIKOLÁŠEK

vedoucí katedry Úřední hodiny: Po předchozí domluvě emailem / telefonicky. Detail osoby
Foto