Pokyny k zaslání videozáznamu

 

Uchazeč o studium pedagogiky tance připraví videoukázku (délka 15-20 min.), ve které se bude prezentovat jako pedagog!

V ukázce by měl demonstrovat a vysvětlit svým žákům (tanečníkům) připravené téma, záměr, kombinace v rámci vybrané techniky, která bude hlavním zaměřením jeho studia.

Fokus jeho prezentace bude směřovat především na vysvětlení principů pohybu, přesné zadání do hudby, metodické uvažování, upozornění na možné chyby, hlasovou prezentaci. Dále pak na komunikaci se studenty během výuky, opravování chyb jednotlivců i celé skupiny.

Technika klasického tance
- kombinace á la barre , au milieu, allegro (případně sur le pointes ) s metodickým cílem v jedné zvolené obtížnosti (začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí)

Technika současného tance
- zvolený pohybový princip rozpracovaný v rámci floor work , koordinačního cvičení centre work , taneční vazby a skokové variace ve work in space

Technika lidového tance
- vybraný tanec libovolné oblasti Čech nebo Moravy s metodickou výukou daných tanečních kroků a jejich vazeb s ukončením v celkovém provedení zvoleného tance.

Taneční výchova
- práce s dětmi ve věku ZUŠ, tzn. 5-18 let, jasně definovaný cíl hodiny, jednotlivá cvičení, která na sebe metodicky navazují a rozvíjejí stanovený záměr hodiny s komentářem, propojení tance a hudby, přiměřenost motivace věku dítěte.

Zaslání video odkazu

Součástí přihlášky ke studiu je také doklad o vložení videozáznamu na některý z veřejných serverů (youtube, vimeo apod.).

Po Vaši kontrolu je lepší, aby jste ještě dříve, než si vytvoříte elektronickou přihlášku, zaslali na adresu sekretariat.k107@hamu.cz:

  1. Funkční odkazy na vaše video vložené v dokumentu doc. Pokud budete používat heslované vložení, pak současně také dané heslo. (Video lze nastavit také jako neveřejné pro sdílení jen s těmi, kteří mají Váš odkaz.)
  2. Printscreen nebo pdf s datem vložení Vašich videí například na Youtube.
  3. Vyčkejte na email, který Vám potvrdí ověření, že byly dokumenty dodány a jsou v pořádku. Pokud po uplynutí pěti dní nebude potvrzovací email odeslán, reagujte prosím na číslo: Tel: 234 244 140

Nahrávání videí ve Studiu YouTube

Videa je možné nahrát na YouTube v několika jednoduchých krocích. Přihlaste se do Studia YouTube . https://studio.youtube.com/

Vpravo nahoře vyberte možnost Nahrát https://lh3.googleusercontent.com/lkkiUAJC3NrCNoI4WZipTRz52BTWFOef3lj26EHALZmP6q2gBSP60Wf630insjTO1Q=h18 .

Vyberte možnost Nahrát video (beta). Vyberte soubor, který chcete nahrát.

​Krok 1: Přidejte základní informace

Přidejte ke svému videu důležité a povinné údaje. Pokud tyto informace chybí, uloží se vaše nahrávané video jako koncept na stránce Videa .

Název

: Název vašeho videa.

Popis

: Informace, které se zobrazí pod vaším videem.

Miniatura

: Obrázek, který diváci uvidí před kliknutím na vaše video.

Publikum

: Zde zadáte, pro jakého diváka je video určeno. Lze napsat: přijímací zkoušky kombi Pedagogika tance.

Krok 2: Vyberte pokročilá nastavení

Vyberte si mezi standardní licencí autorských práv a licencí Creative Commons

Krok 3: Náhled a publikování

Vyberte kartu Náhled a publikování. Vyberte nastavení soukromí videa. Dobrou možností je „Neveřejné“ – zajistíte si tím, že video bude kompletně zpracované ještě před tím, než ho uvidí diváci.

Po nahrání odešlete funkční odkaz na E-mailouvou adresu sekretariat.k107@hamu.cz

Podrobněji najdete návod k tomuto odkazu: https://support.google.com/youtube/answer/57407?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=cs