Modulová a volitelná výuka

Aktuální volitelné předměty

Kód Název Kredity Volno Datum Čas od - do Místnost Vyučující Poznámka Uzávěrka
306MPHP2 Profesionální herecká příprava - herecký workshop 2 2 0 20. 4. 2024 09:00 - 18:00 Tomáš DORUŠKA Studio Famu, Klimentská 4, 110 00 Praha, místnost 3124 19. 4. 2024
21. 4. 2024 09:00 - 18:00 Tomáš DORUŠKA Studio Famu, Klimentská 4, 110 00 Praha, místnost 3124 19. 4. 2024
203TJT1 Tradiční jevištní technologie 1 2 4 22. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
205PDP Příprava divadelní přehlídky - volitelně 2 9 22. 4. 2024 - Přesný čas prvního setkání bude studentům oznámen s předstihem 21. 4. 2024
203TJT1 Tradiční jevištní technologie 1 2 4 23. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
24. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
25. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
373MZCGR Základy Color Grading 1 6 26. 4. 2024 10:00 - 17:00 Učebna TR-336 (TR2-336) Dominik KRUTSKÝ 25. 4. 2024
203TJT1 Tradiční jevištní technologie 1 2 4 26. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
300MCS Climate storytelling: Bylo nebylo, klima se rychle měnilo 1 75 26. 4. 2024 10:00 - 15:00 Učebna 1 (FAMU) (LAZ-107) Andrea SLOVÁKOVÁ Pauza na oběd 12:00-13:00 25. 4. 2024
203TJT2 Tradiční jevištní technologie 2 2 5 29. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
30. 4. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
1. 5. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
300MMPP Mentoringový program Mark Ulano a Patrushkha Mierzwa přednášky a filmové projekce 2 57 2. 5. 2024 09:00 - 19:15 Studio FAMU - Referenční proje (SF-RP) David ČENĚK Program probíhá ve dnech 02. + 03. + 09. května 2024. 30. 4. 2024
203TJT2 Tradiční jevištní technologie 2 2 5 2. 5. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
3. 5. 2024 10:00 - 16:00 Atelier - bakalářský atelier (KAR-K442) 19. 4. 2024
300MMPW Mentoringový program Mark Ulano a Patrushkha Mierzwa workshop 1 0 6. 5. 2024 10:00 - 17:00 David ČENĚK Učebna 3122, Studio FAMU, Klimentská 4 30. 4. 2024
308MMPW Mentoringový program - M. Ulano a P. Mierzwa; workshop 1 6 7. 5. 2024 09:00 - 16:00 PODMÍNKA PRO ZÍSKÁNÍ KLASIFIKACE: absolvovat program i 2.5. NEBO 3.5.2024 23. 4. 2024
309MAN Modul - Anifilm - mezinárodní festival animovaných filmů 1 57 7. 5. 2024 08:00 - 23:00 Anifilm Mezinárodní festival (Anifilm) Michaela PAVLÁTOVÁ Účast na festivalu Anifilm 2024 a dodání výstupů na mail pedagožky Michaely Pavlátové. Modul trvá po celou dobu konání festivalu od 7.5.2024 do 12.5.2024. 6. 5. 2024
308MMPIK Mentoringový program - M. Ulano a P. Mierzwa; individuální konzultace 1 9 9. 5. 2024 09:30 - 13:30 SF ref. projekce, INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE - POUZE PRO STUDENTY KZT FAMU 23. 4. 2024
202PVK2 Pohybový trénink kondiční 2 2 0 17. 5. 2024 16:00 - 19:00 Velký taneční sál (KAR-S221) Klára LIDINSKÁ 16. 5. 2024
18. 5. 2024 10:00 - 13:00 Velký taneční sál (KAR-S221) Klára LIDINSKÁ 16. 5. 2024
309MJCIK Modul Jeremy Clapin - Individuální konzultace 1 0 21. 5. 2024 14:00 - 17:00 Učebna KAT 415 (LAZ-415) Michaela PAVLÁTOVÁ přednášející v rámci mentoringu Jeremy Clapin, 3 studenti 21.5.2024 od 14 hod do 17 hod 20. 5. 2024
309MJCKA Modul Jeremy Clapin - Přednáška KAT 1 15 21. 5. 2024 10:00 - 13:00 Učebna KAT 415 (LAZ-415) Michaela PAVLÁTOVÁ přednášející v rámci mentoringu Jeremy Clapin 20. 5. 2024
309MJCAW Modul Jeremy Clapin - Animační workshop 1 15 22. 5. 2024 11:00 - 19:00 Dolní Lomnice - Kunicích - Lom (DL) Michaela PAVLÁTOVÁ přednášející v rámci mentoringu Jeremy Clapin, Dolní Lomnici - Kunicích, v přírodě 20. 5. 2024
309MJCIK Modul Jeremy Clapin - Individuální konzultace 1 0 23. 5. 2024 10:00 - 13:00 Učebna KAT 415 (LAZ-415) Michaela PAVLÁTOVÁ přednášející v rámci mentoringu Jeremy Clapin, 3 studenti 23.5.2024 od 10 hod do 13 hod 20. 5. 2024
703LKA Letní kurz 1 8 30. 6. 2024 16:00 - 22:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ Po přihlášení v KOSu je potřeba zaplatit zálohu 1000 Kč na katedře CPPSR u paní Víchové (denně 9 až 13 hodin) 31. 5. 2024
1. 7. 2024 08:00 - 18:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ 31. 5. 2024
2. 7. 2024 08:00 - 18:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ 31. 5. 2024
3. 7. 2024 08:00 - 18:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ 31. 5. 2024
4. 7. 2024 08:00 - 18:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ 31. 5. 2024
6. 7. 2024 08:00 - 12:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ 31. 5. 2024
6. 7. 2024 08:00 - 18:00 Poněšice (Poněšice) Sabina FIŘTOVÁ 31. 5. 2024
173APHP Autenticita a pružnost v hudebním projevu 1 0 18:00 - 20:30 Galerie HAMU (LIC-9022) Daniel MIKOLÁŠEK Místo konání první přednášky: Galerie HAMU, dne 21.3.2024 od 18 do 20:30 hod. Předmět má 8 přednášek, o termínu a místě konání dalších přednášek budete informování paní MgA. Ludmilou Waldmann Pavlovou, mobil: 737 554 879 30. 4. 2024
205IUP Inscenační a umělecko-pedagogické projekty nad rámec praxe 1 10 - Před zapsáním modulu nutná konzultace s doc. Marušákem 4. 6. 2024
205DVVDP Dramatická výchova v dobrovolnické práci 2 10 - Individuální plnění po dohodě s pedagogem 21. 4. 2024
205DIDM Dílna zaměřená na dětské a mladé divadlo 1 8 - Dílna v rámci Dětské scény nebo Mladé scény - po dohodě s pedagogem 4. 6. 2024
205JEV Jevištní projekt volitelně 2 10 - 21. 4. 2024
205DIDV Dílna dramatické výchovy 1 9 - dílna v rozsahu aspoň jednoho víkendu 4. 6. 2024

Proběhlé volitelné předměty

Kód Název Kredity Volno Datum Čas od - do Místnost Vyučující Poznámka Uzávěrka
307MKL Knihvazba II 1 10 24. 5. 2024 11:00 - 20:00 Učebna 2 (FAMU) (LAZ-207) Jan MAŠTERA 29. 2. 2024
305MNDD2 Nové digitální možnosti distribuce audiovizuálních projektů 2 2 20 10. 5. 2024 09:50 - 12:05 Učebna 4 (FAMU) (LAZ-233) Kristina WEISEROVÁ 17. 4. 2024
203SSM2 Contemporary Scenography 2 1 6 9. 5. 2024 18:00 - 19:30 Jan ŠTĚPÁNEK 18. 3. 2024
307MKL Knihvazba II 1 1 3. 5. 2024 11:00 - 20:00 Učebna 2 (FAMU) (LAZ-207) Jan MAŠTERA 29. 2. 2024
305MNDD2 Nové digitální možnosti distribuce audiovizuálních projektů 2 2 20 3. 5. 2024 09:50 - 12:05 Učebna 4 (FAMU) (LAZ-233) Kristina WEISEROVÁ 17. 4. 2024
203SSM2 Contemporary Scenography 2 1 6 2. 5. 2024 18:00 - 19:30 Jan ŠTĚPÁNEK 18. 3. 2024
305MNDD2 Nové digitální možnosti distribuce audiovizuálních projektů 2 2 20 26. 4. 2024 09:50 - 12:05 Učebna 4 (FAMU) (LAZ-233) Kristina WEISEROVÁ 17. 4. 2024
303MKAFO Komunikace vědy na festivalu AFO 2 6 26. 4. 2024 10:00 - 17:00 Petr SALABA 25-28.4.2024 festival AFO v Olomouci 11. 4. 2024
304MWL Worshop LED projekce v kameramanské praxi 2 3 25. 4. 2024 10:00 - 17:00 Laboratoř dig. kinematogr. (LAZ-226) Antonín WEISER 1. 4. 2024
203SSM2 Contemporary Scenography 2 1 6 25. 4. 2024 18:00 - 19:30 Jan ŠTĚPÁNEK 18. 3. 2024
300MNRO Mentoringový program Nicolas Rey: materialní film & artist-run film labs + dílna Oxberry 2 2 20. 4. 2024 10:00 - 20:00 Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
301MNGP Představení nové grantové příležitosti pro scenáristy 1 11 19. 4. 2024 11:00 - 13:00 Učebna 7 (FAMU) (LAZ-344) Marek VAJCHR 18. 4. 2024
305MNDD2 Nové digitální možnosti distribuce audiovizuálních projektů 2 2 20 19. 4. 2024 09:50 - 12:05 Učebna 4 (FAMU) (LAZ-233) Kristina WEISEROVÁ 17. 4. 2024
303MBRKO Budování režijní kondice 1 4 19. 4. 2024 10:00 - 16:00 Učebna 2 (FAMU) (LAZ-207) Tereza REICHOVÁ 15. 4. 2024
300MNRF Mentoringovy program Nicolas Rey: materiální film & artist-run film labs 1 42 19. 4. 2024 20:30 - 22:40 Kino Ponrepo (PONREPO) Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
300MNRO Mentoringový program Nicolas Rey: materialní film & artist-run film labs + dílna Oxberry 2 2 19. 4. 2024 20:30 - 22:40 Kino Ponrepo (PONREPO) Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
300MNRF Mentoringovy program Nicolas Rey: materiální film & artist-run film labs 1 42 19. 4. 2024 13:00 - 16:00 Projekce FAMU (LAZ-124) Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
300MNRO Mentoringový program Nicolas Rey: materialní film & artist-run film labs + dílna Oxberry 2 2 19. 4. 2024 13:00 - 16:00 Projekce FAMU (LAZ-124) Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
18. 4. 2024 13:00 - 16:00 Studio FAMU - Referenční proje (SF-RP) Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
300MNRF Mentoringovy program Nicolas Rey: materiální film & artist-run film labs 1 42 18. 4. 2024 13:00 - 16:00 Studio FAMU - Referenční proje (SF-RP) Alexandra MORALESOVÁ 17. 4. 2024
304MWL Worshop LED projekce v kameramanské praxi 2 3 18. 4. 2024 10:00 - 17:00 Laboratoř dig. kinematogr. (LAZ-226) Antonín WEISER 1. 4. 2024
203SSM2 Contemporary Scenography 2 1 6 18. 4. 2024 18:00 - 19:30 Jan ŠTĚPÁNEK 18. 3. 2024
303SINK Situace natáčení a komunikace na place 2 7 13. 4. 2024 10:00 - 17:00 Vít KLUSÁK pouze pro 2. ročník KDT a KK 12. 4. 2024
940MVPM6 Výzkumné a publikační metody: Základy sociologických šetření 1 10 12. 4. 2024 10:00 - 12:00 Daniela MACHOVÁ Bude probíhat on-line. 12. 4. 2024
303SINK Situace natáčení a komunikace na place 2 7 12. 4. 2024 10:00 - 17:00 Vít KLUSÁK pouze pro 2. ročník KDT a KK 12. 4. 2024
300MDUZ2 FAMU o duševním zdraví II: Sebepéče, odolnost a zvládání stresu 1 14 12. 4. 2024 11:00 - 14:30 Učebna 1 (FAMU) (LAZ-107) Marta ŠVECOVÁ Lektorující: Mgr. Anna Vozková Ph.D, Bc. Kamil Rain 11. 4. 2024
305MSA Sales Agent a prodejní strategie 1 96 12. 4. 2024 11:00 - 15:00 Jitka KOTRLOVÁ Místo konání: Kino Kavalírka, Plzeňská 210, Praha 5 Registrace je možná prostřednictvím mailové adresy: film@krutonfilm.cz V emailu uveďte katedru, ročník, název projektu, metráž, typ (hraný/dokumentrání/animovaný film) a synopsi spolu s informacemi, ve které fází se project momentálně nachází. 12. 4. 2024
203SSM2 Contemporary Scenography 2 1 6 11. 4. 2024 18:00 - 19:30 Jan ŠTĚPÁNEK 18. 3. 2024
304MWL Worshop LED projekce v kameramanské praxi 2 3 11. 4. 2024 10:00 - 17:00 Laboratoř dig. kinematogr. (LAZ-226) Antonín WEISER 1. 4. 2024
703MKSPZ Klasický šerm a jeho přínos pro zdraví 1 2 7. 4. 2024 10:00 - 17:00 Poněšice (Poněšice) Michael KŇAŽKO 2. 4. 2024
6. 4. 2024 10:00 - 17:00 Poněšice (Poněšice) Michael KŇAŽKO 2. 4. 2024
303MPCPD Proměny českého politického dokumentárního filmu 1 11 5. 4. 2024 10:00 - 17:00 Učebna KDT 217 (LAZ-217) 4. 4. 2024
304MCMAC Cinematographer Manuel Alberto Claro, DFF ACC 2 0 5. 4. 2024 09:00 - 15:00 Vidu GUNARATNA 31. 3. 2024
308MTDT 3D Tisk pro zvukaře 1 17 5. 4. 2024 09:00 - 18:00 Seminárka KZT (LAZ-318) Petr NEUBAUER Je vítán kdokoliv, kdo dorazí v 9:00, ať včas začneme. Pokud víte, že dorazíte po 9:30 NECHOĎTE, teorie bude tou dobou v běhu, bez ní nemá pokračování v modulu význam… POUZE PRO KZT. 5. 4. 2024
203SSM2 Contemporary Scenography 2 1 6 4. 4. 2024 18:00 - 19:30 Jan ŠTĚPÁNEK 18. 3. 2024
304MCMAC Cinematographer Manuel Alberto Claro, DFF ACC 2 0 4. 4. 2024 09:00 - 18:00 Vidu GUNARATNA 31. 3. 2024
304MWL Worshop LED projekce v kameramanské praxi 2 3 4. 4. 2024 10:00 - 17:00 Laboratoř dig. kinematogr. (LAZ-226) Antonín WEISER 1. 4. 2024
300MMACM Mentoringový program Manuel Alberto Claro masterclass a filmová projekce 1 14 3. 4. 2024 12:30 - 18:15 Studio FAMU - Referenční proje (SF-RP) David ČENĚK 1. 4. 2024
303MFEJS Festival Jeden svět 1 27 25. 3. 2024 19:00 - 22:00 Projekce FAMU (LAZ-124) Masterclass režisérů Anirban Dutta a Anupama Srinivasan. 18. 3. 2024
301MAU Základy autorského práva 2 2 25. 3. 2024 10:00 - 13:30 Marek VAJCHR Proběhne na HAMU ve dnech 25. - 28. 3. 2024 24. 3. 2024
303MDOKI Dok.incubator zblízka 2 9 22. 3. 2024 15:00 - 18:00 Lukáš KOKEŠ v angličtině 4. 3. 2024
303MFEJS Festival Jeden svět 1 27 22. 3. 2024 17:00 - 18:30 Projekce FAMU (LAZ-124) film Poznámky z Eremocénu 18. 3. 2024
22. 3. 2024 15:00 - 16:40 Projekce FAMU (LAZ-124) film Vězení dějin 18. 3. 2024
303MEXOR Ex Oriente Film a East Doc Forum 2 41 22. 3. 2024 - Lukáš KOKEŠ 22-28. 3. 2024, Francouzský institut, v AJ 20. 3. 2024
300MUKA Uhlíkové kalkulačky v audiovizi 1 22 22. 3. 2024 10:00 - 15:00 Učebna 4 (FAMU) (LAZ-233) 21. 3. 2024
303MFEJS Festival Jeden svět 1 27 21. 3. 2024 15:00 - 16:15 Projekce FAMU (LAZ-124) film Jiříkovo vidění 18. 3. 2024
20. 3. 2024 15:30 - 17:00 Projekce FAMU (LAZ-124) film Tady Havel, slyšíte mě? 18. 3. 2024
703MTTPZ Tradiční taijiquan a jeho přínos pro zdraví 1 0 17. 3. 2024 10:00 - 17:00 Poněšice (Poněšice) Michael KŇAŽKO 12. 3. 2024
185MDHPL Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice LS 2 30 17. 3. 2024 - Poněšice (Poněšice) Iva OPLIŠTILOVÁ Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice, vede doc. Iva Oplištilová a doc. Slavomír Hořínka, více viz web HAMU_studijní aktuality 14. 3. 2024
703MTTPZ Tradiční taijiquan a jeho přínos pro zdraví 1 0 16. 3. 2024 10:00 - 17:00 Poněšice (Poněšice) Michael KŇAŽKO 12. 3. 2024
185MDHPL Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice LS 2 30 16. 3. 2024 - Poněšice (Poněšice) Iva OPLIŠTILOVÁ Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice, vede doc. Iva Oplištilová a doc. Slavomír Hořínka, více viz web HAMU_studijní aktuality 14. 3. 2024
15. 3. 2024 - Poněšice (Poněšice) Iva OPLIŠTILOVÁ Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice, vede doc. Iva Oplištilová a doc. Slavomír Hořínka, více viz web HAMU_studijní aktuality 14. 3. 2024
303MKPVN Klíč k portrétu – průzkum vnitřního nastavení 1 4 15. 3. 2024 10:00 - 18:00 Sborovna KDT 211 (LAZ-211) Tereza REICHOVÁ pro 2. bc. r. KDT 11. 3. 2024
185MDHPL Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice LS 2 30 14. 3. 2024 - Poněšice (Poněšice) Iva OPLIŠTILOVÁ Tvůrčí dílna soudobé hudby Poněšice, vede doc. Iva Oplištilová a doc. Slavomír Hořínka, více viz web HAMU_studijní aktuality 14. 3. 2024
305MFFIN FAMUFEST Industry 1 40 9. 3. 2024 11:00 - 18:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ 7.3. - 9.3. Klub Letka 5. 3. 2024
303MDOKI Dok.incubator zblízka 2 9 8. 3. 2024 15:00 - 18:00 Lukáš KOKEŠ v angličtině 4. 3. 2024
303MOMSS Organizace materiálu ve střižně a software Avid 1 5 8. 3. 2024 10:00 - 17:00 pro KDT, doporučeno 1. bc. ročníku 4. 3. 2024
305MFFIN FAMUFEST Industry 1 40 8. 3. 2024 11:00 - 18:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ 7.3. - 9.3. Klub Letka 5. 3. 2024
7. 3. 2024 11:00 - 18:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ 7.3. - 9.3. Klub Letka 5. 3. 2024
306MFS Film Sound & Mixing Basics 2 0 2. 3. 2024 12:00 - 16:00 Tomáš DORUŠKA 29. 2. 2024
1. 3. 2024 12:00 - 16:00 Tomáš DORUŠKA 29. 2. 2024
373MZCG Základy color grading 1 0 1. 3. 2024 10:00 - 17:00 Učebna TR-336 (TR2-336) Dominik KRUTSKÝ 26. 2. 2024
306MPHP Profesionální herecká příprava - herecký workshop 2 1 24. 2. 2024 09:00 - 18:00 Tomáš DORUŠKA 23. 2. 2024
303MLVAF Lektorské vedení amatérských filmových projektů 1 12 23. 2. 2024 10:00 - 15:30 Sborovna KDT 211 (LAZ-211) Tereza REICHOVÁ 23. 2. 2024
301MLSD Laboratoř scenáristiky a dramaturgie 2 7 20. 2. 2024 18:10 - 20:35 Učebna KSD 434 (LAZ-434) Martin RYŠAVÝ 25. 2. 2024
20. 2. 2024 15:40 - 18:05 Učebna KSD 434 (LAZ-434) Martin RYŠAVÝ výuka každé úterý - více info viz sylabus předmětu 25. 2. 2024
940MVPM4 Výzkumné a publikační metody: Výzkumné projekty 1 9 16. 2. 2024 10:00 - 12:00 Jindřiška BLÁHOVÁ Bude probíhat on-line. 16. 2. 2024
940MDSPV Jak na … Prezentování vlastního výzkumu v médiích 1 27 13. 12. 2023 16:00 - 18:00 Zasedací místnost rektorátu (HAR-3066) Lenka VRTIŠKOVÁ 29. 11. 2023
940MVPM5 Výzkumné a publikační metody: Vytváření odborné knihovny zdrojů 1 7 1. 12. 2023 10:00 - 12:00 Tomáš LANGER Bude probíhat on-line. 24. 11. 2023
940MDSPV Jak na … Prezentování vlastního výzkumu v médiích 1 27 29. 11. 2023 16:00 - 18:00 Zasedací místnost rektorátu (HAR-3066) Lenka VRTIŠKOVÁ 29. 11. 2023
940MVPM5 Výzkumné a publikační metody: Vytváření odborné knihovny zdrojů 1 7 24. 11. 2023 10:00 - 12:00 Tomáš LANGER Bude probíhat on-line. 24. 11. 2023
940MVPM2 Výzkumné a publikační metody: Informační zdroje a publikační platformy 1 8 20. 10. 2023 10:00 - 12:00 Tereza CZESANY DVOŘÁKOVÁ Bude probíhat on-line. 20. 10. 2023
940MVPM1 Výzkumné a publikační metody: Akademická etika a vědecká komunikace 1 8 13. 10. 2023 10:00 - 12:00 Daniela JOBERTOVÁ Bude probíhat on-line. 13. 10. 2023