KÉŽ BYCH POD HVĚZDAMI DOBŘE ODTANČIL SVŮJ TANEC

3. dubna 2019 19:30


Unikátní distribuované představení v Sále Martinů

Sdružení CESNET a Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze pořádají unikátní distribuované představení ve spojení s mezinárodní konferencí NPAPW19 (Network Performing Arts Production Workshop).

Datum: 3. dubna 2019
Čas: 19.30–20.30
Místo: Lichtenštejnský palác – Sál Martinů

Společná hudební a taneční improvizace na motivy knihy Marka Orka Váchy.

Marek Orko Vácha je molekulární biolog, vědec a učitel, katolický kněz. Napsal řadu knih o vědě, víře v Boha, lékařské etice a kráse našeho světa.

Pro toto představení, byly vybrány motivy z jeho knihy "kéž bych pod hvězdami dobře odtančil svůj tanec" . Texty nás vedou k hlubším zamyšlením o člověku a jeho místě na naší planetě Zemi. Pro hudebníky i tanečníky jsou inspirací v šesti na sebe navazujících oddílech.

Jak bude představení probíhat?

Představení propojí dva varhaníky ve dvou kostelích v Praze, cimbál a zobcovou flétnu v Sále Martinů. Celek doplní dvě tanečnice – v Sále Martinů a Konic Thtr v Barceloně, jež bude propojena holografickou projekcí. Celé představení bude doprovázeno výňatky z knihy, které budou promítány na pozadí v sále.

Vše bude propojeno do jednotného uměleckého díla s využitím unikátní techniky, kterou vytvořili odborníci ze sdružení CESNET. Půjde o zařízení MVTP (Modular Video Transmission Platform) a software Ultragrid pro audiovizuální přenosy s velmi malým přidaným zpožděním.

Umělci

Hudebníci

Jaroslav Tůma – varhany, vzdáleně, kostel sv. Vavřince
Martin Poruba – varhany, vzdáleně, kostel sv. Šimona a Judy
Jan Rokyta – cimbál a zobcová flétna – pódium v Sále Martinů

Tanečnice

Markéta Jandová – v sále Martinů
Viktória Kőhalmi – vzdáleně z Barcelony, Konic thtr

Registrace

Představení je zdarma, prosíme však o registraci:
registrační formulář

SÁL BOHUSLAVA MARTINŮ

Malostranské náměstí 13
118 00 Praha 1