KONFERENCE: NONVERBÁLNÍ DIVADLO V KONTEXTU SOUČASNOSTI

3. června 2022 9:00

Srdečně vás zveme na panelovou diskuzi s českou a mezinárodní špičkou nonverbálního divadla na téma „Nonverbální divadlo v kontextu současnosti“, která proběhne v rámci festivalu HAMU MyMime.

Společně se pokusíme najít odpověď na otázky jako jak vypadá tvorba v oboru nonverbálního divadla a z čeho vychází? Na jaké tradiční vývojové linky navazují přední tvůrci a pedagogové v současné době a jakou vizi má tento obor v České republice a v zahraničí? Jaké hodnoty a jaké aspekty přináší nonverbální divadlo do společnosti? Proč by mělo nonverbální divadlo mít svou vlastní scénu? Jaký je rozdíl mezi fyzickým divadlem a pantomimou, a proč patří do žánru nonverbálního divadla? Lze pohybem říct totéž jako slovem, nebo dokonce více? A proč je nonverbální divadlo společností stále považováno za okrajový divadelní žánr?

Pozvání přijali: Pierre Nadaud (Ateliér fyzického divadla JAMU / Brno), Sara Mangano a Pierre-Yves Massip (Compagnie Mangano&Massip / Paříž), Pavel Štourač (Divadlo Continuo / Malovice, Accademia Dimitri / Verscio) a Radim Vizváry (Národní divadlo – Laterna magika, Praha / Mime Fest / Praha - Polička a HAMU / Praha)

Moderují Hana Strejčková a Roman Horák.
Registrace: roman.horak@hamu.cz

DIVADLO ALFRED VE DVOŘE

Františka Křížka 495/36
170 00  Praha, Holešovice