SMART GOSPEL

22. října 2022 18:00


Již podesáté se letos bude konat projekt, zvaný SMArt Gospel. Jde o čtyři benefiční koncerty ve prospěch dětí se spinální muskulární atrofií, které se konají v jeden den a jednu hodinu ve čtyřech různých městech, v Plzni, Praze, Brně a Ostravě a pořádají je místní gospelové sbory.

V Praze se na koncertě, který se bude konat 22. října od 18 hodin v sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí 13 potkají dva pražské soubory, Maranatha Gospel Choir a Gospel Limited a společně s nimi jako host zazpívá i sbory v části koncertu povede americký černošský zpěvák a dirigent Brian Fentress, který již řadu let vyučuje gospel v Polsku.

Letošní koncert je však unikátní i díky spolupráci s Hudební a taneční fakultou Akademie múzických umění. Díky zapojení pedagogů a studentů této školy vznikne na plzeňském a pražském koncertu i zvuková nahrávka a oba koncerty se v závěru celého večera živě propojí, takže si soubory, účinkující v Plzni a v Praze, zazpívají dvě skladby společně. Výsledný zvuk se pak bude přenášet i do Ostravy, kde se ke zpěvu připojí místní sbor.

Vstupné na koncert je dobrovolné.
Je zajištěn bezbariérový přístup do sálu.

Výtěžek ze vstupného pomůže s konáním tábora pro děti se spinální muskulární atrofií, který pořádá spolek SMART-HELP, z.s.

Více informací o všech koncertech projektu a účinkujících naleznete na www.gospeltrain.cz/smart-gospel

SÁL BOHUSLAVA MARTINŮ

Malostranské náměstí 13
118 00 Praha 1