SCREEN STUDIES COLLECTION (PROQUEST)

Vstup do databází (přihlašte se svými přihlašovacími údaji pro AMU)

Základní informace

Kolekce tří databází nabízí:

  • podrobné informace o filmech
  • údaje o osobnostech z filmového odvětví
  • články z odborných filmových časopisů

Přehled databází v kolekci

1. AFI Catalog (vytvářený Americkým filmovým instituem, AFI ) dokumentuje historii americké kinematografie od rané éry téměř po současnost. Katalogy kompletně pokrývají léta 1893–1993 a výběrově filmy od roku 1994 do dneška. Každý záznam o filmu obsahuje synopsi, informace o tvůrcích a obsazení, lokacích natáčení, produkční detaily, seznamy citací atd. Ukázka filmového záznamu AFI (PDF).

2. Film Index International (vytvářený Britským filmovým institutem, BFI ) je databáze s podrobnými záznamy o filmech a osobnostech filmového průmyslu ze 170 zemí. Záznamy filmů obsahují shrnutí děje, údaje o tvůrcích a obsazení, datum premiéry, produkční detaily, případná ocenění aj.

3. International Index to Film Periodicals Database vytváří federace filmových archivů FIAF . Obsahuje přes 800 tisíc článků z více než 340 filmově zaměřených časopisů od roku 1972 dál. Více než 70 odborných časopisů je přístupných v plné verzi (full text). Výběr časopisů FIAF, které nejsou k dispozici v databázi EBSCO: Film, Fashion & Consumption , Historical Journal of Film , Radio and Television , Literature/Film Quarterly a mnoho dalších. Seznam časopisů v databázi FIAF (XLS). Databáze FIAF a EBSCO se doplňují. Některé časopisy lze najít v obou, ale s jiným obdobím pokrytí.

Vyhledávání v databázi

Vyhledávat je možné v celé kolekci (ve všech databázích najednou), nebo hledání omezit: pouze na odborné články (databáze FIAF), nebo jen na filmy (pro americké katalog AFI, pro filmy z dalších zemí Film Index International).

Vyhledané záznamy lze ukládat do osobní složky na později, tisknout nebo odesílat e-mailem.