prof. Giedre MRÁZKOVÁ

Dohody - pedagogický proces

E-mail: giedre.mrazkova@hamu.cz
Telefon: 234 244 143

Pracoviště:
  • Katedra klávesových nástrojů

Konzultační hodiny:
po předchozí domluvě

Vyučované předměty zde
FOTO

Významná osobnost české hudební scény, na HAMU působí jako pedagog od roku 1984

Úspěchy & životopis

2017

Pro Český rozhlas nahrála mimo jiné 37 Koželuhových sonát pro kladívkový klavír a 6 sonát pro cembalo a kladívkový klavír J. A. Štěpána. Premiérovala skladby pro cembalo od J. Gemrota, P. Ebena atd.


 

Uměleckou činnost představuje více než 1 000 koncertů, sólo recitálů a komorních orchestrálních koncertů (varhany, cembalo, kladívkový klavír (varhany, cembalo, kladívkový klavír).


 

Nahrála 20 CD pro česká, litevská, dánská nahrávací studia. Zejména J. S. Bach, šest sonát pro housle a cembalo a Sonáty českých mistrů 18. století pro housle, cembalo/kladívkový klavír s G. Demeterovou, všechny Bachovy sonáty pro flétnu a cembalo s flétnistou A. Vizgirda, sólové CD „Cembalo v české hudbě 20. století“, J. S. Bach, Fantazie a fugy pro cembalo, Italský klavír, Život s cembalem a jiné.


 

Byla členem poroty mezinárodních soutěží Pražského jara (cembalo) a M. K. Čiurlionise (varhany) v Litvě.


 

Mistrovské cembalové kursy v Litvě v rámci programu Erasmus vedla v letech 1996, 1997, 2005 a 2008 a 2008 v Lyonu (cembalo a kladívkový klavír). V Paříži v roce 2008 (cembalo). V Tokiu v roce 2011 (cembalo a kladívkový klavír).


 

Třídu profesorky Mrázkové na HAMU absolvovalo 35 cembalistů (bakalářů a magistrů) a 5 doktorandů..